Nigdy nie jest za późno na uprawianie jogi. Każdy z nas niezależnie od wieku i predyspozycji ciała może praktykować jogę. Ludzie biznesu ćwiczą jogę, żeby odreagować stres. Kobiety w ciąży, aby mieć łatwiejszy poród. Sportowcy by utrzymać wysoką formę. Często też zaczynamy przygodę z jogą, gdy boli nas kręgosłup, lub poszukujemy nowej drogi życia.

Na zajęciach pod okiem nauczyciela będziesz uczył się prawidłowego wykonywania asan. Każda pozycja będzie wielokrotnie powtarzana z różnymi pomocami tak, aby dostosować predyspozycje twojego ciała do ćwiczenia. Te pomoce to paski, klocki, bolstery koce. Dzięki ich zastosowaniu z większą swobodą będziesz ustawiał się w każdej asanie. 

Z chwilą, gdy zainteresujesz się jogą odkryjesz, że to nie tylko ćwiczenia fizyczne. Oczywiście pierwszymi symptomami, będą poprawa twojej postawy, twój kręgosłup sam będzie przyjmował prawidłową pozycję. Potem pojawią się większa elastyczność ciała, większa wydolność i wytrzymałość. 

Efekty zaczną powoli pojawiać się w twoim codziennym życiu. Poczujesz w sobie więcej energii i pewności siebie. Zaczniesz baczniej przyglądać się temu, co jesz i jak oddychasz. Twój umysł będzie zrelaksowany i znajdziesz w sobie wewnętrzny spokój i siłę. Aż wreszcie poczujesz, że twoje ciało i umysł są gotowe do koncentracji, kontemplacji i medytacji. Odkryjesz duchowe korzyści jogi. 

W tym przejawia się wyższość jogi nad tradycyjnym sportem i zajęciami rekreacyjnymi. Hatha-joga podaje metody samodoskonalenia poprzez przemianę własnej świadomości. Te metody są zróżnicowane, aby mogły być stosowane przez ludzi o różnym poziomie rozwoju psychicznego, o różnych temperamentach i o różnym układzie osobowościowym. 
Joga otwiera przed nami różne ścieżki rozwoju duchowego i mentalnego.